Як Стати Product Supervisor Та Скільки Вони Заробляють

Так, якби продакт вигадав велосипед, то проджект був би відповідальним за те, щоб кермо, колеса, педалі виконували свої основні функції бездоганно. А сам велосипед був виробленим без перевищення встановленого бюджету та готовим до експлуатації у вказаний строк. У першому з серії текстів на основі посібника розбираємо, хто такий продакт-менеджер, де його зона відповідальності та перетин експертиз з іншими колегами. Зазвичай експертиза власника бізнесу — вона в усьому потроху. Їм доводиться гасити всі пожежі й вирішувати будь-які проблеми, особливо якщо бізнес невеликий і ще немає якоїсь сильної команди й можливостей.

Продакт аналізує, що впливає на зростання/спад показників і як можна це змінити. Коли продакт підтвердив і валідизував ідею, настає час переходити до наступного етапу — розробки плану. Шаблон демонструє цінність продукту й допомагає виділити пропозиції для кожної цільової аудиторії.

Product Unit

Хоча більшість респондентів (354 з 388) мають вищу освіту рівня «магістр» чи «бакалавр», 54% опитаних вважають, що освіта ніяк не вплинула на їхню роботу продакт-менеджером. Продакт-менеджер може піти одним з двох шляхів кар’єрного зростання. За цією спеціальністю можна розвиватись як на індивідуальному рівні, роблячи все вагоміший внесок у продукт, так і на рівні менеджменту, розвиваючи управлінські навички.

Чим займається продакт-менеджер

Однак інколи компанії намагаються поєднати ролі двох фахівців, наймаючи на посаду одну людину з розширеними компетенціями. І в більшості випадків це провальна ідея — кількість обов’язків завелика, а межі відповідальності розмиті. Сьогодні на ринку праці з’являється все більше нових спеціальностей, назва яких років ми навіть не чули.

Переваги Та Недоліки В Роботі Продакт-менеджера

Для цього продакт-менеджер готує бриф продукту, який слугує інструментом для маркетологів. На додаток до інформації про ринок і користувачів, бриф описує ключові особливості та переваги продукту. Це дає маркетинговій команді необхідну інформацію, щоб знати, на яких особливостях наголошувати в рекламних кампаніях. Часто виникає питання, чим відрізняється продакт-менеджер від проджекту. Продакт-менеджер (product manager, або ж просто продакт) – людина, яка відповідає за створення і розвиток продуктів.

Чим займається продакт-менеджер

82% опитаних працюють у продуктових компаніях, майже 10% — у сервісних компаніях, що мають власні продукти, а трохи більше 6% — у виключно сервісних компаніях. І в принципі, можуть призупинити розробку, якщо щось пішло не за планом. Після збору, впорядкування та узгодження вимог, бізнес-аналітик передає Head of Product вакансії вимоги команді розробників. «Медіамейкер» — медіа для і про тих, хто працює в медіа та хоче робити це чесно, виважено і з користю для аудиторії. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей.

Що Робити, Якщо Немає Досвіду

Розберемо, як краще оформити резюме, щоб зробити його привабливим для роботодавця. Тут продакт пояснює користувачам, що ввійшло в реліз, які фічі були включені і для чого. Чим краще описаний профіт від нової функціональності, тим простіше будувати комунікацію з клієнтами. Важливе розуміння продуктових бізнес-метрик, які потрібні, щоб знати, як функціонує продукт.

Таким чином, успіх будь-якого цифрового продукту залежить від професіоналізму продакт-менеджера на всіх стадіях життєвого циклу – від зародження ідеї до виведення на ринок. Саме він несе повну відповідальність за те, щоб розроблене рішення було не просто якісно виконане, а й затребуване користувачами. Спілкування з командами зі зв’язків з громадськістю (PR) та маркетингу починається з чіткої пропозиції цінності, яка формулює, чому хтось використовуватиме цей продукт. Зазвичай це відображається у короткому описі продукту разом з іншими фактами про ринок і користувачів.

Мене звати Дмитро, я Product Manager в українській продуктовій IT-компанії Brainstack_. Завдяки product-менеджерам цими продуктами користуються мільйони людей. Вони виявили потребу цільової аудиторії, сформулювали позиціювання, протестували сотні гіпотез та прорахували unit-економіку. Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua.

Чим займається продакт-менеджер

Менеджери пояснюють їм, чому новий продукт або функція важлива для користувачів і для бізнесу, а потім контролюють запуск і роботу цього продукту. Щоб переконатися, що продукт відповідає узгодженим бізнес-цілям, вони також моніторять і вимірюють його продуктивність. Щоб команда працювала продуктивно та згуртовано, завдання виконувались вчасно, бюджет був розподілений вірно, а продукт у підсумку виправдав очікування — компанії наймають менеджера проєктів або PM-а. Хто такий project manager, чим саме він займається, що повинен знати, а також як опанувати одну з найбільш загадкових (і, до речі, перспективних) професій — розбираємося детальніше в статті.

Він формує стратегію, що лежить в основі продукту, узгоджує це бачення з командою та виводить продукт на ринок. Щоб робити це ефективно, продакт-менеджер має розуміти, зокрема, потреби аудиторії. Ну, і в питаннях якості — незважаючи на те, що основне навантаження несуть QA, контролювати процес тестування доведеться. В управління продуктом люди приходять із project-менеджерів, тимлідів, аналітиків, маркетологів, дизайнерів та buyer care. Отже, оптимальним рішенням буде перехід з іншої професії на позицію Product Manager всередині своєї компанії.

Детально пропрацьований план дозволить зрозуміти, які фахівці мають бути задіяні, правильно розподілити час їх роботи та сформувати чіткий дедлайн по кожному проміжному етапу. В план вносяться регулярні зустрічі зі стейкхолдерами (стейкхолдер — зацікавлена в проєкті сторона/особа – прим. ред.), яким демонструється, що відбувається з проєктом та як він реалізується. Існує поширена думка, що продакт і проджект — взаємозамінні (або навіть однакові) посади. Обидва розвивають продукт, тісно працюють з командою та мають високий рівень відповідальності.

  • Часто виникає питання, чим відрізняється продакт-менеджер від проджекту.
  • Roadmap — створення «дорожньої карти продукту», щоб розуміти, як і куди розвиватися, які фічі робити в наступному кварталі, впливати на процес розробки та просування продукту.
  • Senior — не кінцева ланка в кар’єрному зростанні проджекта.
  • Попри те, що більшість продакт-менеджерів — це молодь віком від 25 до 36 років, є доволі багато продактів, які старші чи молодші за цей вік.

У такому підході великий плюс в тому, що не потрібно з нуля вивчати продукт і знайомитися з процесами всередині компанії, а отже, і влитися в роботу можна швидше. Продакт-менеджер відіграє ключову роль в успішному запуску та розвитку продуктів. Його багатогранні обов’язки вимагають широкого спектра навичок і компетенцій, але водночас відкривають перед ним величезні можливості для кар’єрного зростання і внеску в розвиток індустрії. Якщо ви зацікавлені в цій професії, необхідно постійно вдосконалювати свої навички та стежити за останніми трендами в галузі продакт-менеджменту. Додатково до цього, технологічні інновації також впливають на зміну методів роботи продакт-менеджера та важливих компетенцій. Іноді можна знайти вакансії для Junior продуктових менеджерів, яких наймають асистентами до Senior продакт-менеджерів.

Чим більше проектів реалізовано продактом, і чим більші ці проекти, тим вища його цінність для роботодавців. Також на розмір гонорару співробітника впливають місце розташування компанії https://wizardsdev.com/ та бюджет розробки продуктів. Lean startup показує на чому потрібно сфокусуватися, щоб швидше зрозуміти потреби користувачів і створити успішний продукт із мінімальними витратами.

Це допоможе брати складні проєкти й отримувати вищу оплату. Роль продакт-менеджера вимагає різнобічних навичок і компетенцій, щоб ефективно управляти продуктом і досягати його стратегічних цілей. Основне завдання продакт-менеджера – це створення продукту, який не тільки розв’язує проблеми клієнтів, а й приносить прибуток компанії. Після запуску задача менеджера проаналізувати поведінку користувача в продукті та зробити його ще кращим і кориснішим. На цьому етапі продакт використовує аналіз метрик, тестування, research. Продажі — підготовка демо, сейлз-матеріалів, відповідей на тендери, інтеграція продукту і т.д.

Адже щоб пропозиція не втратила своєї актуальності для ЦА, а бізнес отримував і примножував прибуток — готовий продукт потрібно постійно розвивати. Якщо виокремлювати задачі продакт-та проджект-менеджера — в обох вийде чималий список. Так само як і необхідні навички для успішного закриття завдань.

Related Articles

Чим Займається Графічний Дизайнер? Як Стати Графічним Дизайнером

Часто досвічені креативні дизайнери також спілкуються з замовниками. Формують їм бриф, в якому з’ясовують філософію та цінності бренду, потреби та очікування клієнтів. Спеціалісти аналізують бізнес,…

Стилі Керівництва: Авторитарний, Демократичний, Ліберальний

Участь в управлінні мотивує людину до кращого виконання роботи, що впливає на продуктивність праці і якість. Таким чином, завдяки партисипативному управління повніше використовується потенціал людських…

Php Програміст: З Чого Почати І Як Стати Успішним Розробником

Спробуйте його, якщо цікаво перевірити знання синтаксису в режимі реального часу. PHP (розшифровується як Hypertext Preprocessor) – це скриптова мова програмування, спеціально розроблена для веб-розробки. PHP…

Скачать Приложение Для Ставок На Спорт остального Betboom Ранее Букмекерская Контора Бинго Бум На Андроид или Айфо

Скачать Приложение Для Ставок На Спорт остального Betboom Ранее Букмекерская Контора Бинго Бум На Андроид или Айфон Скачать Мелбет На Андроид, Официальное Приложение Melbet желающим…

Responses

Your email address will not be published. Required fields are marked *